laminator / laminatory

Czym jest laminator?

Laminarka to niewielkie urządzenie, które zajmuje mało miejsca i upora się z każdą dokumentacją. Pozwala zabezpieczyć dokumentację w domu, w biurze i w innych miejscach. Jak wybrać to urządzenie? Czym jest laminarka do papieru?

Laminarka A4

Warto zauważyć, że sporym uznaniem na rynku cieszy się laminarka A4. Jest to format najczęściej stosowany w biurach, chociaż spotykane są też laminatory A3. Organizacja swojego biura często jest nie lada wyzwaniem. W tym miejscu przyda się urządzenie, które sprawnie zabezpieczy dokumentację. Przetrzymywanie papierów w zwykłej foliowanej koszulce nie zawsze zdaje egzamin, gdyż taka ochrona nie jest w pełni skuteczna. Na szczęście istnieją specjalne laminatory do papieru, które mają na celu szczelnie zabezpieczyć każdy rant dokumentu. Dzięki temu zachowa on świeżość i nie ulegnie zabrudzeniom oraz zniszczeniom. 

Zadania laminatora

To, jaki model laminatora kupić na biurfan.pl, zależy od preferencji i potrzeb firmy. Laminator A3 może być równie przydatny, co laminator A4, co warto mieć na uwadze. Sam proces zabezpieczenia dokumentacji jest w tym przypadku bardzo łatwy. Wystarczy, że włączymy sprzęt, aby nagrzał się do danej temperatury oraz włożymy dokument w folię do laminowania. Laminarka działa na tej zasadzie, że wtapia tworzywo sztuczne w papier, co z kolei zapewnia odpowiednią ochronę przez uszkodzeniami. Zalaminowany dokument jest zgrzany z obu stron i całkowicie odporny na:

  • zżółknięcia papieru,
  • zabrudzenia,
  • zawilgocenia,
  • pogniecenia.

Ponadto, na uznanie zasługuje zabezpieczenie przed fałszowaniem dokumentów.