segregatory biurowe

Przechowywanie dokumentów – dlaczego warto postawić na segregatory?

Stosy wymagających przechowywania w formie papierowej dokumentów to coś, czego trudno uniknąć. Problem dotyczy nie tylko przedsiębiorców, ale i osób prywatnych. Umowy, zaświadczenia, formularze, akty notarialne – jak je przechowywać, by były bezpieczne i by zachować w nich porządek?

Organizacja dokumentów – bezpieczeństwo i wygoda

Przechowywanie dokumentów to wbrew pozorom nie taka łatwa sprawa. Z każdym rokiem ich przybywa, a wiele umów czy zaświadczeń trzeba przechowywać przez lata. Aby uniknąć bałaganu i w popłochu nie szukać ważnego dokumentu na ostatnią chwilę, warto zadbać o odpowiednią organizację.
Bardzo ważna sprawa to również zabezpieczenie dokumentacji przed zniszczeniem. Przechowywane luzem i w przypadkowych miejscach mogą nie tylko się zgubić, ale też zabrudzić, pognieść, zalać czy oberwać. Dlatego najlepiej umieścić je w koszulkach, teczkach, a najlepiej – w segregatorach biurowych.

Jak zorganizować segregatory na dokumenty?

Segregatory mają tę przewagę nad teczką czy folderem, że nie tylko bardzo dobrze zabezpieczają dokumenty, ale też zapewniają do nich szybki i łatwy dostęp. Świetnie sprawdzają się w organizacji – dokumenty można posegregować według daty czy tematycznie.
Segregatory biurowe dostępne są w każdym sklepie z artykułami papierniczymi. Mają różne wielkości i grubość. Żeby wpiąć do nich dokumenty, wystarczy umieścić je w ochronnych foliach. W razie potrzeby wybraną można wypiąć i zabrać ze sobą. To sprawia, że dokumenty w segregatorach na dokumenty są bezpieczne, szybko dostępne, skutecznie organizowane.