Jakie korzyści niosą za sobą certyfikaty WELL i Fitwel?

Certyfikat WELL, a także certyfikat Fitwel są swoistymi systemami służącymi do oceniania oraz samego projektowania budynków. Zostały one opracowane przez  IWBI czyli International WELL Building Institute. Co ciekawe, jest to pierwszy na świecie certyfikat, który skupia się przede wszystkim na komforcie i dobrym samopoczuciu użytkowników budynków. Jakie więc korzyści niosą za sobą oba certyfikaty?

Korzyści płynące z uzyskania dla budynku certyfikatu WELL oraz Fitwel

Certyfikat WELL https://jw-a.pl/certyfikat-well-fitwel/ oraz certyfikat Fitwel niosą za sobą wiele korzyści, które odczują przede wszystkim użytkownicy nieruchomości. Można powiedzieć, że oba dokumenty przyczyniają się w znacznym stopniu do wykreowania zdrowie, a także jak najbardziej produktywnej przestrzeni w budynkach mieszkalnych, co z kolei ma niezwykle pozytywny wpływ zarówno na zdrowie jak i samo dobre samopoczucie mieszkańców.

Co więcej, ma to również ogromne znaczenie dla deweloperów, którzy podnoszą swój prestiż projektując budynki dopasowane do zdrowia fizycznego i psychicznego użytkowników.

Tak więc certyfikacja ta pozytywnie wpływa na ich wizerunek, a także jest to ekonomicznym i zdroworozsądkowym rozwiązaniem, jako że wynagrodzenie deweloperów wiąże się przede wszystkim z szeroko pojętymi benefisami sprzedażowymi, a budynek opatrzony takim certyfikatem, nie będzie długo poszukiwał nabywców.

Jakie budynki mogą starać się o uzyskanie certyfikatu WELL oraz Fitwel?

Certyfikat WELL oraz certyfikat Fitwell są dostosowane dosłownie do wszystkich typów budynków, zarówno tych mieszkaniowych jak i tych o przeznaczeniu czysto komercyjnym. Mogą uzyskać je również następujące obiekty:

  • hotele i obiekty noclegowe
  • obiekty biurowe, również te w stanie deweloperskim
  • szkoły z uwagi na ich przeznaczenie i strukturę
  • restauracje
  • galerie handlowe
  • szpitale
  • budynki mieszkalne

Certyfikat WELL oraz Fitwel znacznie podnoszą również wartość samego obiektu na rynku nieruchomości.