segregatory

Segregator – niezbędne akcesorium biurowe

Zachowanie porządku w biurze pełnym dokumentów bywa nie lada wyzwaniem. Dlatego aby móc łatwo i szybko dotrzeć do każdego pisma, czy umowy, trzeba najpierw wypracować spójny sposób ich przechowywania. Do tego celu można wykorzystać różnego rodzaju segregatory biurowe, które są stosunkowo niedrogie i wyjątkowo wygodne w użyciu.

Sposób na organizacje dokumentów

Jest to uniwersalny rodzaj segregatora, występujący najczęściej w formacie A4. Posiada specjalną szynę, która przytrzymuje zawartość, ułatwiając tym samym efektywne wyciąganie i chowanie dokumentów. Ponadto dzięki etykiecie znajdującej się na grzbiecie konstrukcji, można krótko opisać lub ponumerować segregatory według ważności, czy rocznika.

Segregator na akta osobowe

Akta osobowe to dane poufne, w związku z czym bardzo ważne jest ich odpowiednie przechowywanie. Dlatego warto nabyć specjalny rodzaj segregatorów do akt, które charakteryzują się mniejszą pojemnością oraz posiadają specjalne przekładki do grupowania dokumentów. Standardowo na grzbiecie takiego segregatora znajduje się również kieszeń z kartonikiem do podpisywania akt.

Segregator plastikowy

Jest to zgrabny i miękki segregator podręczny, który idealnie sprawdza się na spotkaniach biznesowych, gdy trzeba mieć niewielki plik dokumentów cały czas przy sobie (więcej tutaj). Co ważne jest zdecydowanie wygodniejszy w obsłudze niż zwykła teczka i pozwala szybko dotrzeć do potrzebnych informacji, a jednocześnie dobrze się prezentuje.

segregatory

Segregatory – kolorystyka

Zamawiając segregatory do biura, warto także zwrócić uwagę na ich kolorystykę. Można bowiem przyporządkować daną barwę okładki segregatora dokumentom konkretnego rodzaju. Na przykład wykorzystać segregatory w kolorze niebieskim do przechowywania umów, a segregatory w kolorze fioletowym do przechowywania faktur.

Niezależnie od wybranej metody segregacji dokumentów, dobrze jest mieć zawsze zapas wolnych segregatorów w biurze, by móc na bieżąco porządkować nowe dokumenty.