spedycja krajowa

Znaczenie spedycji krajowej i dlaczego należy o nią dba

Jako właściciel firmy, prawdopodobnie wiele myślisz o tym, jak będziesz wysyłać swoje produkty do klientów. Istnieje wiele dostępnych opcji, ale może być trudno wiedzieć, która z nich jest najlepsza dla Twojej firmy. Być może nawet zadajesz sobie pytanie, czy to konieczne, aby Twoja firma w ogóle miała dział wysyłki! Przy tak wielu rzeczach na głowie jako przedsiębiorca, może być łatwo przeoczyć wysyłkę krajową. Jest to jednak jeden z obszarów, w którym nie można sobie pozwolić na błędy. Dobry dział wysyłkowy może pomóc w rozwoju firmy, a zły może Cię drogo kosztować w sprzedaży, reputacji i klientach. W tym wpisie na blogu dowiemy się, dlaczego spedycja krajowa jest ważna, jakie czynniki powinny wpłynąć na Twoją decyzję i kilka przykładów firm, które odniosły sukces z różnymi modelami.

Dlaczego spedycja krajowa jest ważna?

Kiedy wysyłasz towary do klientów, chcesz mieć pewność, że wszystko pójdzie bez problemu. Nie chcesz zostawić swoich klientów sfrustrowanych, czekających na swoje paczki dłużej niż powinny dotrzeć. I ze względu na znaczenie wysyłki, głównym celem jest skrócenie czasu wysyłki. Ponieważ klienci szukają kupić produkty szybko, będziesz miał nogę w górę na swoich konkurentów, jeśli można zaoferować szybką wysyłkę. Ponieważ klienci oczekują dziś szybkiej dostawy, prawdopodobnie stracisz sprzedaż, jeśli nie jesteś w stanie szybko wysłać. Dlatego tak ważne jest zbudowanie dobrego zespołu logistycznego, który pomoże Ci spełnić oczekiwania klientów i sprawi, że będą do Ciebie wracać.

Dlaczego ma znaczenie, kto realizuje spedycję krajową?

Ważne jest, aby znać różnicę pomiędzy wysyłką a logistyką. Wysyłka odnosi się do faktycznego procesu dostarczania Twoich towarów z jednego miejsca do drugiego, podczas gdy logistyka odnosi się do zarządzania tymi towarami, gdy są już w drodze. Innymi słowy, wysyłka jest tym, co dzieje się w portach i magazynach, podczas gdy logistyka jest tym, co dzieje się, gdy towary są w rękach klientów. Wybierając partnera wysyłkowego i firmę logistyczną, należy upewnić się, że są w stanie obsłużyć ilość towarów, które planujemy wysłać. Ponadto należy upewnić się, że przestrzegają wszystkich wymagań, takich jak wytyczne dotyczące pakowania, wszelkie specjalne informacje o przedmiotach, a nawet to, czy przedmioty są delikatne. Ważne jest również, aby pamiętać, że firma wysyłkowa może zmienić swoich przewoźników – na przykład, zatrudniając inną firmę transportową, aby przenieść towary z jednej lokalizacji do drugiej – i ważne jest, aby śledzić z partnerem wysyłki, aby upewnić się, że nadal korzystają z tych samych przewoźników, jak wcześniej. Jeśli tego nie zrobisz, możesz skończyć z mniejszym oknem czasowym na otrzymanie zamówień i niższym odsetkiem dostaw na czas (OTD).

Więcej o spedycji krajowej przeczytasz na https://logit.com.pl/organizacja-transportu-logit/

Który model jest dla Ciebie najlepszy?

Jeśli zdecydujesz się na outsourcing wysyłki krajowej, będziesz miał kilka głównych opcji. Należą do nich: – Wysyłka na zlecenie – Wybierasz partnera wysyłkowego i zawierasz długoterminową umowę na wszystkie swoje potrzeby wysyłkowe.

– Wysyłka kontenerowa – kupujesz i posiadasz kontenery, które zawierają Twoje towary i zatrudniasz partnera wysyłkowego do wypełnienia tych kontenerów.

Decydując się na model wysyłki, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Należą do nich:

  • Wielkość przesyłek
  • Ile planujesz wysłać i kiedy.
  • Inwestycje kapitałowe
  • Kwota pieniędzy potrzebna do zakupu kontenerów i innego sprzętu.
  • Poziomy usług
  • Jak szybko chcesz otrzymywać swoje przesyłki.
  • Minimalne ilości zamówienia – ile trzeba zamówić, aby skorzystać z określonych stawek.

Spedycja krajowa – wybierz opcję dla siebie 

Branża wysyłkowa stale się rozwija – więc jeśli nie będziesz ostrożny, możesz przegapić najnowsze trendy i technologie. Istnieje wiele dostępnych opcji, ale najlepszy model wysyłki dla Twojej firmy zależy od kilku czynników, takich jak wielkość przesyłek, Twoje inwestycje kapitałowe i szybkość, z jaką chcesz, aby Twoje produkty dotarły do drzwi klientów.